Kariéra cover

Redaktor/Redaktorka - Rožňava

20. 10 2021 07:15 | markiza.sk

Miesto práce: Rožňava

Druh pracovného pomeru: živnosť

Termín nástupu: Dohodou

Mzdové podmienky (brutto): 1 500 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti
Chcete sa stať tvárou TV Markíza?

Hľadáme kandidáta v okrese Rožňava na pozíciu Redaktor/Redaktorka domáceho spravodajstva v našej televízii.

Je to vynikajúca príležitosť pre skúseného a motivovaného redaktora, novinára, ktorý disponuje výbornými medziľudskými zručnosťami a silnou etikou, bude schopný aktívne vyhľadávať a spracovávať aktuálne témy z prostredia domáceho spravodajstva.

Mimoriadne vítaný je novinársky záujem a zručnosti, príjemný vzhľad, vystupovanie a bezchybný verbálny prejav. Ak máte všeobecný prehľad o spoločenských a súčasných udalostiach a chcete sa profilovať v spravodajskej oblasti, pošlite nám Váš životopis v anglickom jazyku a minútovú videovizitku. Povedzte nám o svojom štúdiu, novinárskej praxi, prečo sa zaujímate o uvedenú pozíciu a prečo si myslíte, že by sme mali vybrať práve Vás.

Videovizitku nahrajte cez YOUTUBE kanál a v HORIZONTÁLNOM formáte.

  • Vyhľadávanie a navrhovanie tém do vysielania
  • Spracovanie overených informácií z rôznych dostupných a overených zdrojov
  • Tvorba a plánovanie rozhovorov
  • Výroba spravodajských reportáží
  • Spolupráca s úradmi, inštitúciami, agentúrami, verejnosťou a inými zdrojmi
  • Spolupráca s video redaktormi, editovanie obrazového materiálu
  • Zodpovednosť za vyvážený a objektívny prístup k udalostiam, za overovanie zdrojov a informácií a za dodržovanie princípov novinárskej etiky, tak aby neboli v rozpore s platnými právnymi predpismi

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním
vysokoškolské II. stupňa

Osobnostné predpoklady a zručnosti

  • Vysokoškolské vzdelanie II. stupňa
  • Pozícia NIE JE vhodná pre kandidátov bez predošlých skúsenosti s prácou pred kamerou
  • Anglická jazyk – B2
  • Iné jazyky výhodou
  • Absolvent žurnalistiky alebo príbuzného oboru
  • PC a editačné nástroje výhodou
  • Ambicióznosť, motivácia pre prácu v médiách
  • Bezchybný verbálny prejav, príjemný hlas, vystupovanie a charizma
  • Vynikajúce zručnosti pri živom vysielaní, silné prezentačné schopnosti pred kamerou
  • Skúsenosti s mikrofónom v inom elektronickom médiu je viac ako vítaná
  • Excelentné komunikačné a analytické schopnosti
  • Tímový hráč
  • Všeobecný prehľad o spoločenských, politických, ekonomických a kultúrnych udalostiach
  • Schopnosť sprostredkovať informácie jasným, stručným a zrozumiteľným spôsobom pre širšiu verejnosť

Budeme kontaktovať len vyhovujúcich kandidátov, ktorí pošlú videovizitku podľa pokynov a životopis v ANGLICKOM jazyku.

Inzerujúca spoločnosť

Stručná charakteristika spoločnosti
Markíza - Slovakia, spol. s r.o. je súčasťou Central European Media Enterprises (CME), ktorá je lídrom na televíznom trhu v Centrálnej a Východnej Európe. Má pobočky vo viacerých krajinách a sledovanosť vyše 91 miliónov divákov.

MARKÍZA - SLOVAKIA, spol. s r.o.
Bratislavská 1/a
843 56 Bratislava 48

Počet zamestnancov
250-499 zamestnancov

Adresa spoločnosti
843 56 Bratislava

Kontakt
Kontaktná osoba: Petra Bobeková