Kariéra cover

Business Intelligence Specialist

31. 08 2021 09:35 | markiza.sk
Business Intelligence Specialist Foto: TV Markíza

Miesto práce: Bratislavský kraj

Druh pracovného pomeru: plný úväzok

Termín nástupu: Dohodou

Mzdové podmienky (brutto): od 1 800 EUR/mesiac
Uvedená výška mzdy predstavuje minimálnu garantovanú sumu základnej zložky mzdy vzťahujúcej sa na uvedenú pracovnú pozíciu. Skutočná suma základnej zložky mzdy bude upravená v súlade s vašimi odbornými znalosťami a skúsenosťami.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti
TV Markíza obsadzuje pozíciu Business Intelligence Specialist, ktorá sa bude podrobne zaoberať tzv. „big data“. V koordinácii sa našimi tímami sa budeš podieľať na detailnej analýze získaných dát a budeš spájajúcim elementom medzi užívateľmi internej databázy a softvérovým vývojom.

Podstatou uvedenej pozície je reporting a nastavovanie parametrov v našom systéme/databáze a zhromažďovanie dát v správnej a požadovanej forme o konzumácii obsahu zákazníkom služby VOYO na základe jeho aktivity či už na social media, mobile, tablete alebo cez aplikáciu na TV. Nevyhnutnosťou je pokročilá znalosť SQL.

VOYO je online platforma prostredníctvom ktorej si môžu zákazníci vyberať z množstva atraktívneho obsahu, filmy a seriály z celého sveta. Voyo ponúka časovo neobmedzený archív, či možnosť sledovať živé vysielanie všetkých staníc skupiny Markíza v HD kvalite.

  • Správa BI riešení
  • Vývoj a údržba databázy
  • Vývoj dashboards a dátovej vizualizácie
  • Spracovanie pokročilých ad-hoc analýz výkonu obsahu a užívateľskej bázy
  • Vytváranie automatizovaných reportov, zefektívňovanie existujúcich
  • Podpora ostatných oddelení formou podrobných analýz údajov, vykonávanie ich validácie a identifikácia problémov
  • Proaktívne vyhľadávanie súvislostí v rámci získaných dát
  • Reporting získaných dát
  • Interný konzultant pre ostatné tímy
  • Podpora oddelení pri tvorbe dátovo podložených rozhodnutí
  • Správa dokumentácie
  • Komunikácia s externými dodávateľmi

Zamestnanecké výhody, benefity

  • Budovanie nového produktu a dosah na výsledky pre lídra na trhu
  • Nová pozícia v rámci štruktúry, priestor pre nastavenie procesov – vlastný ownership
  • Komunikácia s marketingom, produktovým oddelením aj s tímom TV Nova
  • Práca s Kebula, Google big query, Microsoft Power BI, Google data studio
  • Práca so zaujímavým produktom „entertainment business“ s prístupom k obrovskému množstvu dát od užívateľov služby
  • Benefit Plus – cafeteria Príspevok na doplnkove dôchodkové sporenie
  • 3 sick days
  • Príspevky k pracovným a životným jubileám
  • 50% zľava do FAJN klubu
  • Príspevok na detský tábor
  • Príspevok pri svadbe/narodení dieťaťa
  • 3 benefitné SIM karty pre členov rodiny
  • Súťaže o lístky na koncerty, festivaly, divadla, iné akcie počas celého roka
  • Eventy počas roka – Deň Zdravia, pikniky a grilovačky, firemné športové hry a iné
  • Spolupráca s Nadáciou Markíza – grantové programy
  • Práca v príjemnom prostredí a mladom kolektíve

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním
vysokoškolské II. stupňa

Osobnostné predpoklady a zručnosti

  • Ukončené VŠ vzdelanie I. , II. stupňa, ideálne v oblasti matematiky, informatiky alebo príbuzných odborov
  • Znalosti a pracovné skúsenosti na pozícii Business Consultanta alebo 1 a viac ročné skúsenosti s testovaním softvéru
  • Skúsenosť s Power BI - výhodou
  • Procesné myslenie a kreativita, schopnosť rýchlej orientácie v danej problematike
  • Zmysel pre tímovú spoluprácu, logické a analytické myslenie, flexibilita, samostatnosť, presnosť, veľmi dobré komunikačné a organizačné schopnosti
  • Znalosť SQL potrebná pre analýzu dát v DB
  • Skúsenosti s business analýzou výhodou
  • Anglický jazyk – B2 (plynulá komunikácia slovom aj písmom)

Prosíme o zaslanie životopisu v ANGLICKOM JAZYKU. V prípade, že disponujete ukážkami Vašej práce – napr. dashboards, dátove vizualizácie, analýzy, prosíme o ich zaslanie.

Budeme kontaktovať len vyhovujúcich kandidátov.

Inzerujúca spoločnosť

Stručná charakteristika spoločnosti
Markíza - Slovakia, spol. s r.o. je súčasťou Central European Media Enterprises (CME), ktorá je lídrom na televíznom trhu v Centrálnej a Východnej Európe. Má pobočky vo viacerých krajinách a sledovanosť vyše 91 miliónov divákov.

MARKÍZA - SLOVAKIA, spol. s r.o.
Bratislavská 1/a
843 56 Bratislava 48

Počet zamestnancov
250-499 zamestnancov

Adresa spoločnosti
843 56 Bratislava

Kontakt
Kontaktná osoba: Petra Bobeková